کاربرد فیلتر پلی فسفات در صنعت تصفیه آب خانگی

کاربرد فیلتر پلی فسفات در صنعت تصفیه آب خانگی

طی چند سال اخیر صنعت تصفیه آب و فاضلاب رشد چشمگیری داشته است و فرآیندهای بسیار مختلفی در جهت بالا بردن کیفیت آب و یا حذف ناخالصی های درون آب به وجود آمده است.

هر کدام از این روش ها با هدف کاهش بار آلودگی آب تولید می شوند و ساختار و عملکردی متفاوت با سایر فیلترها و روش های تصفیه آب دارند.

یکی از مواد پرکاربردی که امروزه جهت جلوگیری از رسوب به کار برده می شود فیلتر پلی فسفات است. پلی فسفات با نام هایی چون تری فسفریک اسید و یا نمک پنتا سدیم نام برده می شود و با فرمول شیمیایی NA5P3O10 از پلیمرهای چند وجهی معدنی به حساب می آید.

پلی فسفات ماده ای جامد و به رنگ سفید است و گاهی بدون رنگ ارائه می شود. این ماده در بازار به صورت کره هایی با قطر 1 الی 1.5 سانتی متر موجود هست و به صورت خورد و شکسته و به صورت نامنظم ارائه می شوند.

این ماده به عنوان ضد رسوب شناخته می شود و عملکرد آن به این صورت است که با حل شدن درون آب و ترکیب با کربنات های کلسیم و منیزیم ساختاری را ایجاد می کند که مانع از ایجاد رسوب و چسبیدن یون های سخت به آب می شود.

در واقع این ماده لایه ای نازک را بر روی ذرات ناخالص که سبب ایجاد رسوب می شوند، به وجود می آورد و باعث می شود تا خاصیت چسبندگی آنها کم شود.

به همین دلیل وقتی که این مواد خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهند به صورت ذراتی معلق درون آب در می آیند و به همراه جریان آب خارج می شوند.

فیلتر پلی فسفات در جلوگیری از رسوب گچ و آهک بسیار موثر است. دقت داشته باشید که پلی فسفات قادر به حذف رسوباتی که در آب موجود هستند نمی باشد بلکه باعث می شود تا ناخالصی ها قادر به ایجاد رسوب نشوند.

معمولا از فیلتر پلی فسفات می توان در ورودی آب پکیج ها، آبگرمکن، لباسشویی ها و ظرفشویی ها استفاده کرد.

کاربرد فیلتر پلی فسفات در صنعت تصفیه آب خانگی

کاربرد فیلتر پلی فسفات در صنعت تصفیه آب خانگی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط