نکات مهم برای استفاده از فیلترهای ممبران صنعتی

نکات مهم برای استفاده از فیلترهای ممبران صنعتی

فیلتر ممبران اصلی ترین فیلتر به کار برده شده در دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس است و از آن به عنوان قلب تپنده دستگاه یاد می شود.

در استفاده از فیلترهای ممبران صنعتی در سیستم های تصفیه آب RO  برای جلوگیری از بروز آسیب ها و مشکلات ناشی از خرابی ممبران باید به نکات مهمی توجه کرد و تمام عملیات هایی که به افزایش طول عمر ممبران کمک می کند را انجام داد.

در این راستا باید نسبت به شوک های هیدرولیکی و تغذیه بیش از حد فیلتر ممبران توجه نمود.

برای اطمینان از پارامترهای عملکردی ممبران بهتر است به ترتیب رعایت نکات ذیل را به جا آورید.

قبل از اینکه فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب راه اندازی شود، ابتدا از کالیبره بودن کلیه قطعات و عایق بندی تجهیزات و شیلنگ های به کار برده شده در دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

بهتر است برای جلوگیری از ایجاد خسارات احتمالی به ممبران در شروع کار سیستم، خاموش بودن دستگاه و با تمیز کردن و تعویض قطعات دستگاه از وارد کردن هرگونه فشار ناگهانی به لایه های غشایی ممبران دوری کنید.

در شروع کار سیستم نیز برای عملکرد بهتر ممبران بهتر است نکات زیر رعایت شوند :

تنظیم فشار : در فرآیند اسمز معکوس، فشار آب ورودی به ممبران بسیار اهمیت دارد و برای شروع کار سیستم فشار باید به صورتی تدریجی در بازه زمانی 30 تا 60 ثانیه افزایش پیدا کند.

سرعت جریان آب : سرعت جریان آب ورودی به فیلتر باید کم کم و در بازه زمانی 15 تا 20 ثانیه انجام شود.

در واقع تغییر جریان و سرعت ناگهانی آب منجر به ایجاد آسیب در لایه های فیلتر ممبران می شود.

بهتر است آب تصفیه شده از اولین ساعات عملکرد ممبران دور ریخته شود و یا به بیان دیگر اولین آب تصفیه شده از شروع کار ممبران مورد استفاده قرار نگیرد.

نکات مهم برای استفاده از فیلترهای ممبران صنعتی

نکات مهم برای استفاده از فیلترهای ممبران صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط