نقش فیلتر کربنی در تصفیه آب

نقش فیلتر کربنی در تصفیه آب

کربن ماده ای است که به عنوان یک جاذب قوی ناخالصی ها را از آب می گیرد و کاربرد زیادی در تصفیه آب دارد. این ویژگی کربن به علت سطح تماس بالای آن است  که می تواند هزاران نوع ماده شیمیایی را جذب خود کند.

فیلترهای کربن فعال در تصفیه آب آشامیدنی در تصفیه خانه ها و منازل استفاده می شود و دارای دو نوع کربن فعال پودری و کربن فعال دانه ای وجود دارد.

اگر چه هر دو نوع فیلتر اثر بخشی بالایی دارند اما کربن فعال پودری دارای سطح تماس بالاتری نسبت به کربن فعال دانه ای است و قدرت جذب بالاتری دارد.

عملکرد فیلترهای کربنی به دو عامل بستگی دارد. عامل اول میزان کربن است و دوم سرعت تماس سیال با کربن که هر چقدر این سرعت کمتر باشد  جذب ناخالصی ها بهتر اتفاق می افتد.

  معمولا فیلترهای کربنی برای تصفیه آب خانگی به صورت رومیزی و زیر سینکی استفاده می شوند و حاوی 340 تا 680 گرم کربن می باشند.

مواد اولیه فیلترهای کربنی برای تصفیه آب از زغال سنگ و چوب و پوسته نارگیل تشکیل می شود.

 فیلترهای کربنی به طور گسترده در سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند هم به صورت تکی برای بهبود طعم و بوی آب و هم به صورت پیش تصفیه مورد استفاده قرار بگیرند.

کربن فعال باعث حذف آلایند ها و مواد شیمیایی از جمله کلر می شود. برخی از فیلتر های کربنی می توانند برخی از فلزات سنگین را نیز در آب کاهش دهند.

بسیاری از فلزات نیزهستند که فیلتر کربنی قادر به حذف آنها نیست از جمله این فلزات می توان به نیترات سولفات و بسیاری از دیگر فلزات اشاره نمود که برای حذف آنها باید از روش اسمز معکوس استفاده شود.

نقش فیلتر کربنی در تصفیه آب

نقش فیلتر کربنی در تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط