مقایسه فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک

مقایسه فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک

فیلترهای کربن در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی جزء فیلترهای اصلی و مهم سیستم به شمار می روند. فیلترهای کربن اکتیو در سیستم های تصفیه آب به دو شکل فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک ارائه می شود. هر دو این فیلترها حاوی کربن فعال شده می باشند اما نکته مهمی که باعث ایجاد تفاوت در بین این دو فیلتر شده است قدرت جذب سطحی آن ها است.

فیلترهای کربن بلاک به علت اینکه سطح مقطع بیشتر و بزرگتری در خود دارند پس به طبع عملکرد بهتری را در میزان جذب آلاینده ها نسبت به فیلتر کربن اکتیو گرانول از خود نشان می دهد.

یکی دیگر از عواملی که سبب تفاوت در بین این فیلترها می شود مربوط به طراحی آن ها است. فیلتر کربن فعال گرانول حاوی دانه های کربن اکتیو بوده و ذرات ریزی از کربن درون فیلتر را پر کرده است. اما فیلتر کربن بلاک حاوی بلوک های کربن است.

یکی از مزیت های عمده فیلتر کربن بلاک نسبت به فیلتر کربن اکتیو گرانول این است که در فیلتر کربن بلاک آب در طی فرآیند تصفیه بیشتر در معرض بلوک های کربن قرار می گیرد و این سبب جذب موثرتر آلودگی ها می شود.

در واقع چون فیلتر کربن پودری یا فیلتر کربن اکتیو گرانول ساختار یکپارچه ای ندارد پس آب ورودی در زمان کمتری در تماس با ذرات کربن قرار می گیرد.

هر دو نوع از فیلترهای کربن می توانند محیطی مناسب جهت تکثیر و رشد باکتری ها باشند. البته این موضوع در زمانی بیشتر اتفاق می افتد که کربن های موجود در فیلتر اشباع شده باشند. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است فیلترهای کربن اکتیو گرانول و کربن بلاک در زمان معین خود تعویض شوند.

مقایسه فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک

مقایسه فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط