مقایسه فیلتر نخی تصفیه آب با فیلتر الیافی

مقایسه فیلتر نخی تصفیه آب با فیلتر الیافی

یکی از پر مصرف ترین و پر کاربردترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب، فیلتر الیافی (PP) است. فیلتر الیافی وظیفه شفاف سازی آب و حذف رسوبات و ذرات معلق آب را دارد.

اما گاهی وجود گل و لای و ناخالصی های معلق آب آنقدر زیاد می شود که فیلتر الیافی با سرعت بالاتری کارایی خود را از دست می دهد و غیر قابل استفاده می شود زیرا دیگر ظرفیتی برای جذب  و به دام انداختن ناخالصی ها را ندارد. در واقع وجود گل و لای فراوان در آب سبب می شود تا فیلتر الیافی مسدود شود و اجازه عبور آب را ندهد.

برای رفع این مشکل اقداماتی بسیار مفید صورت گرفته است و آن تولید فیلتر نخی است. فیلتر نخی استوانه ای شکل است و مانند کلافی می باشد که به دور یک محور پیچیده شده است. به بیان دیگر رشته های فشرده نخ با تابیده شده یا پیچیده شده به دور لوله ظاهری مشابه با فیلتر الیافی را پیدا می کنند و به همین دلیل با عنوان فیلتر نخی شناخته می شوند. جنس این نخ ها معمولا از جنس الیاف پلی پروپیلن است.

تفاوت فیلتر نخی با الیافی در این است که فیلتر نخ تابیده رشته ای کاموا مانند می باشد که با فشردگی کمتری به دور استوانه پیچیده شده است. بنابراین بین نخ ها منافذی وجود دارد و همین موضوع باعث می شود تا سطح مقطع فیلتر نخ تابیده از فیلتر الیافی بسیار بیشتر باشد.

به بیان دیگر این فواصل اجازه می دهد تا گل و لای و ناخالصی ها به راحتی به منافذ فیلتر وارد شوند و فیلتر نخی نیز حجم بیشتری از گل و لای و شن و ماسه را درون خود نگه می دارد.

فیلترهای نخ تابیده در ابعاد مختلف با ارتفاع های 5 ، 10، 20، 30 ، 40  و قطر اسلیم و جامبو ساخته می شوند. بنابراین در دستگاه های تصفیه آب مختلف با ظرفیت های کم یا زیاد می توان از آن ها بهره برد.

مقایسه فیلتر نخی تصفیه آب با فیلتر الیافی

مقایسه فیلتر نخی تصفیه آب با فیلتر الیافی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط