مقایسه خواص دانه های مختلف فیلترهای کربنی

مقایسه خواص دانه های مختلف فیلترهای کربنی

کربن فعال با ویژگی های خاص و منحصر به فرد به عنوان یکی از بهترین مواد برای تصفیه شیمیایی آب در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و برای جداسازی آلاینده های شیمیایی از مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه استفاده از کربن فعال بسیار رواج پیدا کرده است و انواع مختلفی از آن تولید و در بازار عرضه می شوند.

در مصارف خانگی و نیمه صنعتی، کربن فعال را به صورت فیلترهای کربنی در آورده و مورد استفاده قرار داده اند و در مصارف صنعتی به شکل مخازن کربن فعال مورد استفاده است.

حال این کربن ها با ابعاد و شکل های مختلفی تشکیل شده اند که در ادامه به توضیح بیشتر آن پرداخته ایم.

کربن فعال پودری، دانه ای، قرصی و بلوک های کربن از انواع مختلف و رایج در بازار هستند.

کربن فعال پودری ابعادی میکرونی دارد و از آسیاب کربن فعال گرانولی بدست می آید. کربن فعال پودری سرعت و قابلیت جذب بالاتری نسبت به انواع کربن با ابعاد بالاتر دارد.

استفاده از کربن فعال پودری برای تصفیه و از بین بردن آلودگی هایی که ناگهانی در فاضلاب به وجود می آیند همانند افزایش ناگهان جلبک، بیشتر کاربرد دارند.

البته از کربن فعال پودری برای حفاظت از فیلترهای کربن فعال گرانولی و یا کربن بلاک استفاده می شود تا در صورت بروز آلودگی های ناگهانی، مشکلی برای فیلترهای کربنی نام برده شده پیش نیاید.

کربن فعال دانه ای ابعادی در حد میلی متر دارد و نسبت به دانه های کربن فعال پودری درشت تر است، کربن فعال دانه ای در صنعت تصفیه آب متداول تر است.

کربن فعال قرصی، دانه ای تقریبا درشت دارد و در اغلب موارد از آن برای حذف بو نامطبوع چون سولفید هیدروژن از گازهای آزاد شده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب بهره می برند.

درشت بودن دانه های کربن فعال قرصی و زیاد بودن ابعاد داخلی منافذ آنها به جریان بخار و گاز این اجازه را می دهد تا بدون برخورد با مقاومت و مشکلی به داخل منافذ عبور کند.

همچنین باعث کاهش انژری مورد نیاز فن برای عبور از لایه های کربن فعال می شود.

مقایسه خواص دانه های مختلف فیلترهای کربنی

مقایسه خواص دانه های مختلف فیلترهای کربنی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط