فیلتر ممبران کامپوزیتی فیلم نازک (TFC)

فیلتر ممبران کامپوزیتی فیلم نازک (TFC)

فیلترهای ممبران خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی از نوع TFC با غشایی از جنس پلیمرهای پلی آمید (PA) برای اولین بار از سال 1972 طراحی و ساخته شده و وارد بازار شدند.

هنگامی که این نوع غشاء ممبران به تازگی وارد بازار شد استفاده از ممبران های استات سلولزی رایج تر بود و نسبت به این ممبران ها ارجحیت داشتند.

فیلترهای ممبران TFC با هر ظرفیتی که باشند از یک ماده بسیار متخلخل و بسیار نفوذ پذیر همانند پلی سولفون ساخته شده اند و بر روی آنها با استفاده از غشایی از جنس فیلم پلی آمید آروماتیک بسیار نازک پوشانده شده است.

در واقع وجود این لایه بر روی ممبران باعث می شود تا خاصیت نمک زدایی ممبران ایجاد شود.
انواع مختلفی از فیلترهای ممبران TFC ساخته می شوند و امروزه استفاده از آنها بسیار رواج پیدا کرده است.

فیلترهای ممبران با غشاء کامپوزیتی فیلم نازک علاوه بر اینکه قدرت بالایی در نمک زدایی آب و عبور جریان آب دارند بلکه از مزیت های دیگری نسبت به ممبران های استات سلولزی بهره مند می باشند.

این ممبران ها خاصیت حذف برخی از مولکول های ارگانیک با وزن مولکولی پایین تر از آب را دارند.

از دیگر ویژگی های قابل توجه این ممبران ها این است که در طیف وسیع تری از دما و PH آب پایدارتر می باشند. اما همانند سایر غشایی ممبران نسبت به کلر بسیار حساس هستند و کلر مخرب ترین ماده برای غشاء این فیلتر به حساب می آید.

در واقع کلر با شکستن پیوندهای هیدروژنی زنجیره های پلیمر را شکسته و ساختمان ماتریکس پلیمر را تخریب می کنند. وجود کلر در این غشاء ها خاصیت نمک زدایی فیلتر را به شدت کاهش می دهد.

به همین دلیل از فیلترهای کربنی قبل از ممبران برای از بین بردن کلر آب استفاده می کنند.

فیلتر ممبران کامپوزیتی فیلم نازک (TFC)

فیلتر ممبران کامپوزیتی فیلم نازک (TFC)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • ممبران tfc

مطالب مرتبط