فیلتر آکواریوم دیاتوم (Diatom filter)

فیلتر آکواریوم دیاتوم (Diatom filter)

فیلترهای دیاتوم درآکواریوم به طور عمده برای صیقل دادن آب و روشنی آب استفاده می شود، علاوه بر این آنها برای فیلتر کردن کوچکترین زباله ها و حتی انگل های موجود در آکواریوم بی نظیر هستند. همچنین فیلترهای آکواریوم دیاتوم باعث سالم بودن و شاد بودن ماهی ها می شود که این امر باعث افزایش و تولید مثل ماهی نیز می شود.

چگونگی کار فیلتر دیاتوم :

دیاتوم در واقع یک ارگانیسم تک سلولی است که از سیلیکات های موجود در آب تغذیه می کنند که از آنها برای ایجاد یک دیواره سلولی از آب سیلیس دار محافظت می کند.

هنگامی که دیاتوم ها از بین می روند پوسته ای پر از منافذ لحظه ای را پشت سر می گذارند ( بهضی از منافذ به اندازه 3 میکرون کوچک هستند) اما در داخل منافذ بزرگتر منافذ کوچکتر ( تقریبا 0.5 میکرون ) وجود دارد. این در واقع بدان معنی است که جرم فیلتر دیاتوم عمدتا از فضاهای خالی تشکیل شده است و برای به دام انداختن کوچکترین موجودات بسیار مناسب هستند. پوسته های خالی در انتهای آن جمع می شوند و رسوبی را تشکیل می دهند که به آنها دیاتومیت ( Diatomite ) یا دیاتومه زمینی (Diatomaceous earth) گویند.

به دلیل این منافذ لحظه ای می توانند به عنوان توپ های زیستی میکروسکوپی طبقه بندی شوند، از این رو قدرت تصفیه عالی آنها برای جمع آوری زباله های لحظه ای مناسب است.

فیلتر دیاتوم در برخی سیستم های تصفیه آب عمومی و گاهی اوقات در فیلترهای استخر شنا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر فیلترهای موجود در بازار بر روی سیستم گرداب کار می کنند که آب در محفظه ای توپر متصل به زمین پمپاژ می شود و آن را در محلول نگه می دارد تا سطح محیط را در تماس با آب به حداکثر برساند همچنین دارای کربن است تا سموم آزاد شده را از بین ببرد.

فیلتر آکواریوم دیاتوم (Diatom filter)

فیلتر آکواریوم دیاتوم (Diatom filter)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

مطالب مرتبط