فرآیند تصفیه آب آکواریوم

فرآیند تصفیه آب آکواریوم

یک آکواریوم سالم به حفظ آب تمیز بستگی دارد و انجام این کار برای از بین بردن آلودگی ها و تصفیه آب به برخی از روش های تصفیه آب نیاز دارد. از نظر فنی سه روش برای تصفیه آب آکواریوم وجود دارد :

  • تصفیه بیولوژیکی به فرآیندی اطلاق می شود که با استفاده از آن باکتری های مفید آمونیاک و نیتریت را تجزیه می کند و آنها را به نیترات مرکب تبدیل می کند که بسیار کمتر سمی هستند. برای رشد باکتری های مفید نیاز به آب غنی از اکسیژن و همچنین سطحی که باکتری ها می توانند به آن متصل شوند مانند سنگ یا ماسه نیاز است. همه آکواریوم ها باید برخی از موارد را برای تصفیه بیولوژیکی داشته باشند و با وجود ماهی های بسیار کم تنها این روش برای حفظ آکواریوم کافی است. با این حال ، در اکثر آکواریوم ها ، تصفیه بیولوژیکی تنها روشی خواهد بود که با سایرین ترکیب شده است.

  • تصفیه شیمیایی فرآیندی است که با استفاده از آن مواد افزودنی شیمیایی پسماندهای محلول را از آب خارج می کند. متداول ترین روش برای تصفیه شیمیایی استفاده از زغال فعال می باشد.
  • فیلتراسیون مکانیکی روشی است که بیشتز مردم آن را تصفیه درست تصور می کنند. ماشین آلات که ذرات جامد را با گردش آب و سفت کردن آن از طریق نوعی فیلتر آکواریومی از آب خارج می کنند. درک این نکته ضروریست که فیلتراسیون مکانیکی به تنهایی کافی نیست زیرا باعث حذف یا تبدیل آمونیاک، نیترات یا نیتریت در آب نمی شود. فیلتراسیون مکانیکی برای از بین بردن زباله های شناور قبل از پوسیدگی در مواد مضر عمل می کنند و برای سودمند بودن مواد فیلتر باید هر دو تا چهار هفته تمیز یا جایگزین شوند. علاوه بر فیلتر کردن آلاینده ها از آب، فیلتر مکانیکی در هوادهی آب نیز کمک می کند.

برای حفظ موثر آکواریوم ، یک فیلتر باید حداقل چهار بار در هر ساعت آب موجود در مخزن را از بین ببرد. هنگام انتخاب سیستم توجه شود که چه نوع فرآیند تصفیه آب آکواریوم ارائه می شود، بیولوژیکی، شیمیایی یا مکانیکی.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی و عرضه انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی  و صنعتی می باشد.

شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از مزایای خرید استفاده نمایید.

تلفن : 65522963 – 65522923 – 021 همراه : 09122972091

مطالب مرتبط