طراحی لایه لایه فیلترهای الیافی تصفیه آب

طراحی لایه لایه فیلترهای الیافی تصفیه آب

فیلتر الیافی در دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی به عنوان یکی از فیلترهای اصلی دستگاه شناخته می شود و پر مصرف ترین فیلتر دستگاه به حساب می آید، زیرا بازه زمانی استفاده از فیلتر الیافی و طول عمر آن نسبت به سایر فیلتر کمتر است.

تابیده شدن

الیاف های پلی پروپیلن به دور استوانه ای با قطر اسلیم یا جامبو سبب تشکیل فیلر الیافی می شود، بنابراین با این ساختار وسط فیلتر الیافی تو خالی خواهد شد. دقت داشته باشید که الیافی که به دور استوانه می چرخند و فیلتر PP را تشکیل می دهند، در همه جای فیلتر دارای یک فشردگی و تراکم نمی باشند.

تمامی فیلترهای الیافی به نحوی ساخته شده اند که هر چقدر از سمت لایه های داخلی به بیرون نزدیک می شویم، فشردگی فیلتر و لایه ها کمتر می شود.

برای مثال اگر داخلی ترین لایه فیلتر الیافی دارای منافذی با قطر 1 میکرون باشد، لایه وسط فیلتر الیافی دارای منافذی با قطر 5 میکرون باشد و خارجی ترین لایه فیلتر با منافذ 10 میکرون ایجاد شده باشد، دقت  نهایی و اصلی فیلتر همان 1 میکرون، یعنی دقت داخلی ترین لایه فیلتر الیافی است.

این طراحی و لایه لایه بودن فیلتر الیافی به این دلیل است که فیلتر الیافی قادر باشد تا حجم بیشتری از املاح معلق درون آب را به خود جذب کند.

در واقع اگر طراحی این فیلتر به صورتی باشد که تمامی لایه ها با دقت 5 میکرون و با یک تراکم و فشردگی طراحی شده بودند، املاح و گل و لای با سرعت بیشتری لایه های خارجی فیلتر را پر کرده بودند و در نتیجه طول عمر فیلتر الیافی بسیار کوتاه تر خواهد شد.

طراحی لایه لایه فیلترهای الیافی تصفیه آب

طراحی لایه لایه فیلترهای الیافی تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط