زمان تعویض فیلتر الیافی در دستگاه تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر الیافی در دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر الیافی در ابتدا به رنگ سفید است اما پس از اینکه در دستگاه قرار می گیرد و فرآیند تصفیه آب را انجام می دهد به مروز زمان تغییرات رنگی را که در بدنه فیلتر ایجاد می شود به راحتی از هوزینگ شفاف مشاهده می کنید.

در واقع قهوه ای شدن بدنه فیلتر به این علت است که آب با گذر از بین جداره ها و لایه های فیلتر الیافی، املاح معلق و گل و لای موجود در خود را به جا می گذارد و کم کم با پر شدن منافذ داخلی، بدنه فیلتر نیز دچار تغییرات رنگ می شود.

برخی تصور می کنند تا زمانی که بدنه فیلتر الیافی کاملا کدر و قهوه ای شود می تون از آن استفاده کرد، این تصور غلط است و می تواند دستگاه را با مشکل مواجه کند و طول عمر فیلترهای بعدی را کاهش می دهد.

فیلترهای الیافی از لایه های مختلفی تشکیل شده اند و هر کدام تراکم خاص خود را دارند. عموما فیلترهای الیافی باید به صورت 3 الی 5 لایه ساخته شوند و تراکم آن از بخش بیرونی به داخلی افزایش یابد.

در واقع اگر لایه های فیلتر به درستی طراحی نشده باشند ممکن است گل و لای، لایه های اولیه را مسدود کند و در این صورت طول عمر فیلتر به سرعت کاهش می یابد.

بنابراین تکنولوژی ساخت فیلتر الیافی، حجم آب عبوری، دقت فیلتر و میزان ذرات معلق موجود در آب و سختی آب از عوامل تعیین کننده طول عمر این فیلتر هستند.

طبق آمار بدست آمده برای آب های شهری که سختی آب تا 500 ppm است و برای مصارف خانگی حجم عبوری از فیلتر الیافی تا 30 لیتر در هر روز می باشد می توان فیلتر را نهایتا هر سه ماه یک بار تعویض کرد.

اما در صورتی که سختی آب به 1000 ppm  برسد طول عمر فیلتر الیافی به هر سه ماه یک بار تغییر پیدا می کند.

زمان تعویض فیلتر الیافی در دستگاه تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر الیافی در دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط