رایج ترین مشکلات ممبران اسمز معکوس خانگی سافت واتر

رایج ترین مشکلات ممبران اسمز معکوس خانگی سافت واتر

برخی از مشکلات متداول که در فیلتر ممبران تصفیه آب رخ می دهد شامل موارد است:

1. مسدود بودن فیلتر ممبران:

ورود ذرات معلق به فیلتر ممبران باعث رسوب گذاری و مسدود شدن غشای فیلتر می شود. اگر همچین مشکلی پیش بیاید حتما باید فیلتر ممبران تعویض گردد.

ایجاد این مشکل نشان دهنده این است که فیلترهای پیش تصفیه دیرتر از زمان مجاز تعویض شده اند. برای جلوگیری از این مشکل باید فیلتر های پیش تصفیه  در زمان مقرر تعویض شوند تا آسیبی به ممبران وارد نشود.

2. مسدود شدن محدود کننده فاضلاب:

مسدود شدن مسیر خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب باعث ورود گل و لای به ممبران می شود. بنابراین پس از تعویض ممبران میزان خروجی جریان به فاضلاب را بررسی کنید و اگر نیاز بود محدود کننده فاضلاب را تعویض نماید.

3. نشتی هوزینگ ممبران:

محفظه ممبران یک ورودی و دو خروجی دارد. پس از تصفیه آب در ممبران از یک خروجی آب تصفیه و از یک خروجی پساب بیرون می آید. نشتی آب در هوزینگ ممبران دستگاه تصفیه آب می تواند به دلایل زیر رخ دهد:

خرابی اورینگ:

در انتهای فیلتر ممبران دو اورینگ قرار دارد که برای آب بندی بهتر محفظه ممبران و جلوگیری از قاطی شدن آب تصفیه وپساب در دستگاه قرار دارد. اگر اورینگ ها درست در محل خود قرار نگیرند هوزینگ ممبران دچار نشتی می شود. خرابی اورینگ ها می تواند در  اثر عواملی مانند تماس اورینگ ممبران با مواد شیمیایی و فشار وارد شده به آن خراب شود که در این صورت باید آن را به سرعت تعمیر کرد.

سایز نامناسب اورینگ:

استفاده از اورینگ در هوزینگ ممبران از مخلوط شدن آب تصفیه و پساب جلوگیری می کند. اگر اورینگ نسبت به هوزینگ ممبران دارای ضخامت کمتری باشد باعث ایجاد نشتی در هوزینگ می شود.

 شل بودن هوزینگ:

تعویض فیلتر ممبران باید به شکل درستی انجام شود. برای نصب صحیح بعد از قرار دادن فیلتر ممبران در هوزینگ درب آن را با ایجاد فشار مناسب ببندید و آن را با آچار سفت کنید.

شکستگی هوزینگ:

ممکن است هوزینگ ممبران به دلایلی مانند فشار ناشی از آب ورودی، هوای موجود در آب و ضربه  دچار شکستگی شود به همین دلیل باید هر چند وقت یکبار محفظه ممبران را بررسی کنید.

4. خرابی اتصالات ممبران:

در قسمت خروجی هوزینگ ممبران یک اتصال زانویی یا سوپاپ دار قرار می گیرد. این اتصال زانویی به ندرت مسدود می شود اما مسدود شدن آن می تواند یکی از علت های خرابی ممبران  باشد.

5. سیاهی فیلتر ممبران:

اگر فیلتر ممبران سیاه رنگ شد و دانه های سیاهی روی َآن دیده می شود این مشکل نشان دهنده خرابی در فیلتر های پیش تصفیه  و ورود کربن به ممبران است. در این حالت ممبران کیپ می شود و آب خروجی از دستگاه کاهش می یابد.

رایج ترین مشکلات ممبران اسمز معکوس خانگی

رایج ترین مشکلات ممبران اسمز معکوس خانگی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط