انواع فیلترهای ممبران و عملکرد آنها در تصفیه آب

انواع فیلترهای ممبران و عملکرد آنها در تصفیه آب

در دستگاه های تصفیه آب فیلتری به کار می رود به نام ممبران که این ممبران وظیفه حذف بخشی از آلودگی ها را بر عهده دارد و این ممبران ها به چند نوع تقسیم می شوند و هر کدام وظیفه ای دارند که این تقسیم بندی بر اساس قطر منافذ به ممبران اسمز معکوس، ممبران اولترافیلتراسیون، ممبران نانوفیلتراسیون و ممبران میکروفیلتراسیون تقسیم می شوند.

ممبران در تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی نیز بیشترین کارایی را دارا هستند.

فیلتر اولترافیلتراسیون و عملکرد آن در تصفیه آب UF ممبران

این فیلتر از الیاف تو خالی می باشند که نسبت به فیلترهای ممبران دستگاه اسمز معکوس دقت پایین تری دارند . دقت فیلترهای UF 0.01 میکرون است و به همین علت است که عملکرد پایین تر دارد.

تفاوت سیستم هایی که فیلتر ممبران UF دارند با دستگاه اسمز معکوس این است که دیگر نیازی به فشار پمپ برای تصفیه آب ندارند. از آنجائیکه آب خروجی از این فیلتر از کیفیت خوبی برخور دار است در صنایع داروسازی و پزشکی نیز استفاده می شود.

فیلتر نانوفیلتراسیون و عملکرد آن در تصفیه آب NF ممبران

این نوع فیلتر نیز قابلیت حذف ذرات با دقت 0.001 میکرون است و فشار آب در این فیلترها باید به اندازه 150 باشد. از این فیلتر می توان برای تصفیه آب دریا استفاده کرد و مزیت این فیلتر ممبران این است که علاوه بر حذف آلاینده های آب توانایی برای کاهش املاح و سختی آب را دارد.

نوع دیگر ممبران در تصفیه آب MF  است

این نوع فیلتر ممبران آلاینده های آب را با دقت 0.03 تا 10 میکرون را دارد و قادر به حذف شن و ماسه ،گل و لای و جلبک و غیره می باشد. فشار آب لازم برای این ممبران 15 تا 60 بار می باشد.

پس نتیجه میگیریم فیلتر ممبران که در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به کار می رود راندمان بالاتری نسبت به بقیه ممبران ها است.

انواع فیلترهای ممبران و عملکرد آنها در تصفیه آب

انواع فیلترهای ممبران و عملکرد آنها در تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط