نیترات موجود در آب و مضرات آن

نیترات موجود در آب و مضرات آن

نیتروژن، یونی با بار منفی است و در طبیعت با یون های مثبت واکنش نشان داده و ترکیب می شوند و به صورت نمک نیترات و یا نیترات سدیم در می آید. نیترات سبب آلوده شدن آب های زیر زمینی و آب های سطحی می شود. کودهایی که در کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد حاوی مقادیر زیادی از نیترات می باشد و هرزآب های کشاورزی که علت آن مصرف بیش از اندازه نیترات می باشد به طور گسترده ای آب را آلوده می کنند. به صورت کلی میزان نیترات موجود در آب می تواند از پسماندهای صنایعی مثل کاغذ سازی، نفت وگاز، ماشین ها و موتورها و غیره باشد که با سوزاندن آن وارد هوا کره می شوند و نیترات موجود در هوا می تواند به شکل باران اسیدی دوباره به زمین برگردد.

نیترات آلاینده ای بسیار مضر برای سلامتی عموم به خصوص نوزادان و کودکان است زیرا در کودکان منجر به بیماری به نام متهوگلوبینمی می شود. اگر نوزادان از شیر خشکی که با آب نیترات دار درست شده باشد تغذیه شوند ممکن است در معرض این بیماری قرار بگیرند.

در مواردی که نیترات به سبب نوشین آب و یا با خوردن غذا وارد بدن می شود در روده انسان به نیتریت تبدیل می شود. و در خون با هموگلوبین ترکیب شده و باعث ایجاد متهموگلوبین می شود.که وجود این ترکیب در بدن باعث می شود انتقال اکسیژن در خون کاهش پیدا کند. به صورت کلی نوزادان در برابر نیتریت بسیار حساس تر می باشند و وجود این آلاینده مضر به ندرت سبب مرگ می شود. گاهی ممکن است این بیماری بدون نشانه باقی بماند و به تدریج بر رشد کودکان اثر بگذارد.

همچنین میزان مقدار بسیار زیادی از نیتریت که ممکن است در آب و یا غذای حیوانات باشد سبب کاهش زاد و ولد، مرده زایی، دیر وزن گرفتن و مشکلاتی از این قبیل می شود.

نیترات موجود در آب و مضرات آن

نیترات موجود در آب و مضرات آن

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط