آب مقطر چیست ؟

آب مقطر چیست ؟

آب در طبیعت و پیرامون ما به صورت خالص وجود ندارد و منابع آب در دسترس بسیاری از مواد معدنی و عناصر و حتی املاح مضر را در خود دارند. املاح و آلاینده های موجود در آب ممکن است در آب حل شده و یا به صورت ذراتی معلق در آب وجود داشته باشند. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در شناسایی و سنجش کیفیت آب، سختی آب است.

آب مقطر را از روش تقطیر بدست می آورند و به آبی می گویند که هیچ گونه املاح و یونی در خود ندارد به نوعی سختی آب 0 ppm می باشد. امروزه روش های بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می توان ناخالصی های آب را حذف کرد اما اگر بخواهیم آبی خالص و بدون هیچ گونه آلاینده ای بدست بیاوریم کمی هزینه بر بوده و کار دشواری است. به همین دلیل به صورت کلی تر آبی را که زیر 5 ppm  سختی داشته باشد را آب مقطر در نظر می گیرند. همچنین آب مقطر از نظر رسانایی نیز 0 EC  می باشد یعنی خاصیت رسانایی خود را از دست می دهد.

آب مقطر را به طور معمول با استفاده از دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس بدست می آورند البته بدون اینکه به آن مواد معدنی اضافه گردد. البته تولید آب فوق خالص دستگاه های خاصی را دارد که دقت تصفیه در آنها بسیار بالاتر می باشد.

آب مقطر در صنایع گوناگون کاربردهای متنوعی دارد برای مثال جهت شستشوی تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم و تجهیزات پزشکی از آب مقطر استفاده می کنند. همچنین به عنوان حلالی خنثی جهت تولیدات شیشه شو و آب رادیاتور ماشین کاربرد دارد.

توجه داشته باشید که آب مقطر فقط جهت مصارف صنعتی قابل استفاده است و برای مصارف پزشکی مستلزم عبور از چند مرحله مانند تقطیر، اشعه یو وی و استریل کردن می باشد.

برای تولید آب مقطر باید از یکسری دستگاه ها و فیلترهای مخصوص آب مقطر استفاده کرد مانند فیلتر ممبران که آب را عاری از هرگونه آلاینده و املاح می کند.

آب مقطر چیست ؟

آب مقطر چیست ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط