زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب بدست آوردن آب سالم و عاری از هرنوع آلودگی است، اما نکته ای که از اهمیت بالایی بر خوردار است زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب است. در صورتی که تعویض فیلتر در زمان مورد نیاز صورت نگیرد دیگر دستگاه قادر به انجام تصفیه آب و تولید آب آشامیدنی سالم نخواهد بود.

یک دستگاه تصفیه آب از شش فیلتر مجزا تشکیل شده است که زمان تعویض هریک از فیلترها متفاوت است.

فیلتر اول باتوجه به اینکه گل و لای و مواد معلق آب را جدا میکند در زمان کمتری نیاز به تعویض دارد.این زمان را میتوان با تغییر رنگ فیلتر به زرد یا قهوه ای تشخیص داد که این زمان باتوجه به منطقه مورد نظر بین 1 تا 3 ماه است. بنابراین باید از دستگاه تصفیه آبی استفاده کنید که هوزینگ اول شفاف باشد و قادر به مشاهده رنگ فیلتر باشید.

فیلتر دوم و سوم از آنجایی که مکمل هم هستند باید به صورت همزمان و هر6ماه تعویض شوند.

زمان تعویض فیلتر چهارم نیز بسته به کیفیت آب منطقه معمولا بین 1تا 2سال است.

فیلتر پنجم و ششم بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف معمولا هر 1سال نیاز به تعویض دارد.

همچنین شما میتوانید یک فیلتر قلیایی به عنوان فیلتر هفتم نیز به دستگاه اضافه کنید.این فیلتر زمانی استفاده میشود که ph آب پایین است یا مصرف کننده بخاطر خواص مثبت آب قلیایی میخواهد ph آب را افزایش دهد. زمان تعویض فیلتر قلیایی با توجه به  میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف، معمولا هر 1سال یکبار میباشد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091   

مطالب مرتبط