انواع فیلتر تصفیه آب

امروزه به دلایل ناسالم بودن آب های آشامیدنی اغلب افراد سعی در تصفیه آب آشامیدنی خود با استفاده از دستگاه تصفیه آب را دارند. در این دستگاها از انواع فیلتر تصفیه آب جهت سالم سازی آب مصرفی استفاده شده است.

در دستگاه تصفیه آب از انواع گوناگون  فیلتر تصفیه آب استفاده میشود که در ذیل به شرح آنها می پردازیم:

فیلتر پلی پروپلین pp : این فیلتر از الیاف پلی پروپیل ساخته شده و دارای منافذی به قطر 1 یا 5 میکرون می باشد. معمولا در دستگاه های خانگی از نوع 5 میکرون برای جدا سازی گل و لای، ماسه، زنگ لوله و به طور کلی تمام ذرات معلق از آب میشود.

فیلتر کربن گرانول gac : این فیلتر استوانه ای کپسولی شکل است که با دانه های کربن فعال پرشده است و از آن برای فیلتر کردن کلر و مشتقات آن از آب استفاده میشود.

فیلتر کربن بلاک carbon block : کربن یک تکه استوانه ای شکل که دور تا دور آن با نوار توری شکل پوشانده شده است. عملکرد فیلتر کربن بلاک مشابه فیلتر کربن گرانول بوده و در واقع مکمل آن میشود این فیلتر بعد از فیلتر کربن گرانول جهت حذف کربن های آزاد شده در مرحله قبل تعبیه شده است.

فیلتر ممبران memberanes : این فیلتر از یک غشا نیمه تر اوا ساخته شده است. گذر آب تحت فشار معکوس از غشاء باعث جدا سازی مواد محلول درآب میشود. فیلتر تصفیه آب ممبران اصلی ترین فیلتر جهت تصفیه آب محسوب میشود.

فیلتر پست کربن post carbon :فیلتر تصفیه آب پست کربن به شکل کپسولی پر شده از از دانه های کربنی بوده و بعد از مخزن ذخیره در دستگاه هایی با سیستم ro به عنوان فیلتر پنجم استفاده میشود.این فیلتر باعثب بهبود یافتن طعم آب میشود و تاثیرات ناشی از ماندگاری آب در مخزن را برطرف میکند.

فیلتر مینرال mineral : کپسولی پر شده از دانه های معدنی است و در دستگاه هایی با سسیتم ro بعد از فیلتر پست کربن قرار میگیرد. به دلیل عبور آب از فیلتر های گوناگون، آب مقداری از مواد معدنی لازم برای بدن انسان را از دست داده و طعم تلخی گرفته است، این فیلتر باعث اضافه شدن مواد معدنی لازم برای سلامت انسان به آب میشود.

فیلتر قلیایی alkaline filter : در صورت تمایل از این فیلتر در دستگاه تصفیه آب به عنوان فیلتر هفتم استفاده می شود. این فیلتر به شکل کپسول پر شده از برخی یون ها که باعث افزایش ph آب میشود.گاهی اوقات بخاطر استفاده از سیستم ro  میزانtds  وph  آب کاهش یافته ولی بخاطر تاثیرات مثبت و موثر این سیستم نسبت به سایر سیستم ها، مصرف کننده خواهان آن بوده تا با اضافه کردن فیلتر قلیایی به دستگاه مشکل کاهشph  را حل کند.

فیلتر لامپuv : لامپuv  مکانیزمی همانند نور خورشید دارد و باعث ضدعفونی کامل آب میشود. این فیلتر در صورت تمایل میتواند به دستگاه اضافه شود.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091