تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی کوجین kojine

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب کوجین

فیلترها یکی از مهمترین قطعات دستگاه تصفیه آب می باشند، که پس از دوره زمانی خاصی باید تعویض شوند. اگر فیلتر کهنه و غیر استفاده با فیلتر جدید و استاندارد تعویض نشود، دستگاه تصفیه آب تبدیل به دستگاه آلوده کننده آب می شود و سلامت کسانیکه از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند به خطر می افتند .

و اگر این پروسه تعویض نکردن فیلتر ادامه یابد، ممکن است در دراز مدت به خود دستگاه تصفیه آب آسیب بزند. زمان تعویض فیلترها بطورکلی بستگی به نوع فیلتر، کیفیت آب ورودی و میزان مصرف آب دارد .

فیلتر مرحله اول : فیلتر الیافی اولین فیلتر بکار رفته در دستگاه تصفیه آب می باشد که توانایی حذف آلاینده هایی به قطر 1 تا 5 میکرون را دارد، در زمان تعویض تغییر رنگ می دهد و به رنگ قهوه ای تیره در می آید. بهترین زمان تعویض فیلتر مرحله اول قبل از تغییر رنگ است که بطور معمول 3 ماه طول می کشد .

فیلتر مرحله دوم : فیلتر کربن اکتیو  است که طعم و بوی نامطبوع را از آب می گیرد و زمان تعویض تقریبا بین 7 تا 9 ماه است .

فیلتر مرحله سوم : فیلتر کربن بلاک که جهت تکمیل عملکرد فیلتر مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب می باشد. مدت زمان تعویض فیلتر کربن بلاک هم مشابه فیلتر مرحله دوم بین 7 تا 9 ماه می رسد .

فیلتر مرحله چهارم : فیلتر ممبران یا RO که مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است که از دقت (0.0001 میکرون) برخوردار است . فلزات سنگین ازجمله نیترات، آرسنیک و جیوه را حذف می کند . مدت زمان تعویض این فیلتر به 3 فیلتر پیش تصفیه نیز بستگی دارد، عمر فیلتر ممبران بین 15 تا 18 ماه است .

فیلتر مرحله پنجم : فیلتر پست کربن است که باعث بهبود بخشیدن طعم و بوی آب خروجی از تانک ذخیره دستگاه تصفیه می شود . مدت زمان کارایی این فیلتر به 12 ماه می رسد .

فیلتر مرحله ششم : فیلتر مینرال است، آب حین تصفیه مقداری از مواد معدنی خود را از دست می دهد که فیلتر مینرال مواد معدنی ازبین رفته را به آب بر می گرداند، زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار است .

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا متخصص در ارائه انواع مختلف دستگاه های تصفیه آب خانگی و  خدمات پس از فروش رایگان آماده خدمات رسانی به هم میهنان عزیز در سرتاسر کشور می باشد .

جهت مشاوره و سفارش دادن با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

تلفن ثابت: 65522963 و  65522923 -021          همراه: 09122972091

مطالب مرتبط