گرفتگی فیلتر ممبران تصفیه آب و رفع آن

گرفتگی فیلتر ممبران تصفیه آب و رفع آن

گرفتگی فیلتر ممبران تصفیه آب و رفع آن

یکی از بزرگترین مشکلاتی که همواره در دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس دیده می شود، گرفتگی فیلتر ممبران می باشد. گرفتگی ممبران به دلیل رسوب بستن مواد آلی و انواع آلاینده ها که در آب ورودی موجود می باشند به وجود می آید و بیشتر گرفتگی ها در فیلتر ممبران به سه دسته فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تقسیم می شوند.

موادی از جمله ذرات معلق جامد، انواع ترکیبات چربی، میکروارگانیسم ها و مواد معدنی در فیلتر ممبران ایجاد گرفتگی می کنند. اگر پیش تصفیه های سیستم تصفیه از جمله فیلتر الیافی ، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک به درستی کار کنند زمان گرفتگی فیلتر ممبران طولانی تر خواهد شد و گاه ممکن است تا 2.5 سال نیز عمر کند. در صورتی که فیلتر ممبران دچار گرفتگی شود جریان آب در دستگاه کم شده و در نهایت راندمان دستگاه بسیار پایین می آید.

یکی دیگر از عوامل مخرب سطح فیلتر ممبران، رسیدن کلر به این فیلتر است.

مواد ضد رسوب ممبران :

جهت جلوگیری از گرفتگی فیلتر ممبران و تشکیل رسوب بر سطح منافذ آن استفاده از مواد ضد رسوب و آنتی اسکالانت بسیار ضروری می باشد. به دلیل نرمی ایجاد شده توسط آنتی اسکالانت در سطح ممبران، از تشکیل رسوب در غشاء فیلتر ممبران جلوگیری می شود. تزریق آنتی اسکالانت به وسیله پمپ انجام می گیرد و میزان حجم آنتی اسکالانت با توجه به نوع فیلتر ممبران، حجم آب گذری وPH  آب متغیر است و طبق این موارد تعیین می شود.

رفع گرفتگی فیلتر ممبران :

در اولین مرحله باید علت گرفتگی ممبران را پیدا کرد. در برخی موارد تعویض دیر هنگام فیلترهای پیش تصفیه سبب ایجاد این مشکل می باشد. شستشوی فیلتر ممبران با استفاده از مواد شیمیایی و بیولوژیکی رایج ترین روش جهت شستشو فیلتر ممبران می باشد. این روش توسط مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی به صورت جداگانه انجام می گیرد.

البته استفاده از مواد ضد رسوب و آنتی اسکالانت برای فیلترهای ممبران صنعتی کاربرد دارد و فیلترهای ممبران خانگی و نیمه صنعتی بعد از مدت زمان تعیین شده باید تعویض شوند.

تعویض فیلترهای ممبران صنعتی هزینه ی بالایی دارد و اصلا مقرون به صرفه نمی باشد به همین دلیل برای بازسازی فیلترها باید از آنتی اسکالانت استفاده کرد.

گرفتگی فیلتر ممبران تصفیه آب و رفع آن
گرفتگی فیلتر ممبران تصفیه آب و رفع آن

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱