کاربرد فیلتر رزینی در صنعت تصفیه آب

کاربرد فیلتر رزینی در صنعت تصفیه آب

فیلتر های رزینی نوعی فیلتر هستند که در صنایع مختلف از جمله دستگاهای تصفیه آب استفاده می شوند. این فیلتر برای حذف سختی آب است که از طریق تبادل یونی انجام می شود. به طور معمول رنگ این فیلتر ها سفید یا زرد است.

فیلتر رزینی دارای مولکول های بزرگ هستند و دو سر قطبی با بارهای مختلف دارند. در سایر فیلتر ها ذرات و ناخالصی های موجود در آب  را با توجه به اندازه آنها جذب و حذف می کنند اما این فیلتر این گونه کار نمی کند، کارایی این فیلتر به این صورت است:

با عبور آب از این فیلتر تبادل یون انجام می شود و ذرات موجود در آب باقی می ماند سپس آب به صورت زلال عبور می کند. ذرات مانده هدفمند اند و فیلتر رزینی گروهی از ذرات را میگیرند و گروهی دیگر از ذرات را آزاد می کنند.

نحوه عملکرد این فیلتر :

املاح موجود در آب مثل کلسیم و منیزیم باعث ایجاد رسوب می شود این فیلترها بدلیل ساخته شدن از مواد پلیمری حلال در آب نیستند و با تبادل یون ها عمل تصفیه را انجام می دهند. برای حذف این یون ها که باعث سختی آب می شوند فیلتر رزینی آن را با یون سدیم تعویض می کند، یعنی کلسیم و منیزیم جذب و سدیم آزاد می شود.

فیلتر رزینی دارای 3 نوع می باشد :

  • فیلتر رزین کاتیونی: این فیلتر برای جداسازی یون های کلسیم، منیزیم، آهن و هیدروژن از آب استفاده می شود.
  • فیلتر رزین آنیونی: این فیلتر وظیفه جداسازی موادی چون کلر و گوگرد از آب را دارد.
  • فیلتر رزین میکس بد: کارایی این فیلتر شامل هر دو فیلتر کاتیونی و آنیونی می باشد.

پس از مدتی استفاده از فیلتر رزینی، ظرفیت این فیلتر به پایان می رسد و باید احیا شوند. در فرایند احیا همچنان رد و بدل یون ها انجام میشود اما این روند معکوس می شود. رزین های کاتیونی با استفاده از نمک ها و رزین های آنیونی با استفاده از اسید ها احیا می شوند. در حالت معمول رزین های میکس بد قابل احیا نیستند.

عمر مفید این قطعه بستگی به میزان مصرف و شرایط نگهداری و میزان املاح موجود در آب دارد، در شرایط نگهداری خوب بین 3 تا 5 سال عمر می کند.

کاربرد فیلتر رزینی در صنعت تصفیه آب

کاربرد فیلتر رزینی در صنعت تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط