چگونگی کار فیلترهای استخر

چگونگی کار فیلترهای استخر

در این مطلب به چگونگی کار فیلترهای استخر پرداخته ایم .

فیلترهای موجود در این سیستم فیلترهای شنی پر مصرف هستند. فیلترهای شنی از یک مخزن بزرگ تشکیل شده از جنس فایبرگلاس ، بتنی یا فلز، حاوی یک بستر ضخیم از ماسه درجه یک خاص است که شکل مربعی دارد.

در حین عملیات فیلتر، آب کثیف استخر از طریق لوله ورودی فیلتر وارد می شود که منجربه توزیع آب به سر داخلی مخزن می شود. در حالی که گرانش آب را از طریق ماسه به پایین می کشد، ذرات ریز شن و ماسه هرگونه گرد و غبار و مواد زائد را می گیرند. در ته مخزن آب فیلتر شده درون واحد و لوله خروجی جریان دارد.

با گذشت زمان گرد و غبارهای جمع آوری شده در ماسه ها جریان آب را کند می کند. فشار سنج در ورودی و خروجی فیلتر به متقاضی استخر ایده ای از سطح انسداد در داخل می دهد. اگر گیج ها فشار بیشتری به لوله ورودی نسبت به لوله خروجی نشان دهد، یعنی در ماسه بسیار زباله جمع آوری شده است. که زمان آن رسیده فیلتر را شستشو دهید. برای شستشوی برگشتی باید شیر را برای تغییر مسیر جریان آب تنظیم کنید. لوله برگشتی را که وارد استخر می شود را ببندید و لوله زهکشی را که وارد سیستم فاضلاب می شود را باز کنید.

دریچه ی فیلتر را تنظیم کنید تا لوله از پمپ به لوله خروجی متصل شود. همچنین لوله زهکشی را به لوله ورودی وصل کنید.

به این ترتیب آب حاصل از پمپاژ از طریق ماسه ها بالا می رود و خاک و آوار را از بین می برد. در بالای مخزن فیلتر، آب کثیف از طریق لوله ورودی به داخل فاضلاب جریان می یابد.

به جای فیلتر شنی ، برخی از سیستم های استخر از فیلتر زمینی دیاتومه ( دارای جداره سیلیسی ) و یا فیلتر کارتریج استفاده می کنند.در یک فیلتر زمینی دیاتومه، آب حاصل از استخر از طریق شبکه های فیلتر شده با دیاتومه زمینی عبور می کند و تشکیل یک پودر ریز ساخته شده از بقایای فسیلی شیمیایی بی اثر از موجودات دریایی به نام دیاتوم ها می دهد.

در فیلتر کارتریج، آب کثیف از صافی که از پارچه پلی استر یا کاغذ موجدار ساخته شده است عبور می کند. به جای شستشوی برگشتی می توان فیلتر را جدا کرد و آن را با شلنگ شستشو داد . بعد از گذشت حدود 8 سال باید آن را به طور کامل تعویض کردو فیلتر جدید جایگزین کرد.

در بیشتر مناطق، این قانون تصریح می کند که تمام آب موجود در استخر ( به طور دقیق تر حجم معادل آن) باید در مدت زمان مشخصی از فیلتر عبور کند (به طور معمول بین 30 دقیقه تا شش ساعت) برای استخرهای مجتمع آپارتمانی ، این بدان معنی است که هر شش ساعت 167000 گالن (630000 لیتر) آب از طریق سیستم فیلتر پمپاژ می شود.

سیستم پمپ و فیلتر نیز به یک خط آب چاه یا آب شهری وصل شده است تا آب تازه به استخر اضافه شود. این کار برای جایگزینی آب از بین رفته در تبخیر، شستشوی برگشتی و یا آب پاشیده شده و خارج شده از استخر لازم است. وقتی هوا خیلی گرم است و فعالیت زیاد شناگری وجود دارد، این استخر 167000 گالنی می تواند 300 گالن (1100 لیتر) یا بیشتر را در یک روز آب از دست بدهد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی و عرضه انواع فیلترهای تصفیه آب می باشد.

شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از مزایای خرید استفاده نمایید.

تلفن : 65522963 – 65522923 – 021 همراه : 09122972091

مطالب مرتبط