چرا یک دستگاه تصفیه آب چندین مرحله دارد ؟

یک دستگاه تصفیه آب خانگی که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم می باشد دارای 5 مرحله است که امروزه بیشتر دستگاه ها 6 مرحله ای هستند که در ادامه علت آن را توضیح می دهیم.در یک دستگاه تصفیه آب از فیلتر های گوناگون برای جداسازی آلودگی های مختلف موجود در اب استفاده می شودکه به طور کلی از دو روش فیلتراسیون و اسمز معکوس استفاده میشود.روش اسمز معکوس یا reverse osmosis  یک روش بسیار نوین و قابل اعتماد می باشد که دقت آن بیشتر از روش فیلتراسیون است و هزینه ی آن هم به طبع بیشتر می باشد.
اگر دستگاه تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده کند فیلتر مرحله چهارم آن حتما فیلتر ممبران می باشد که از چندین لایه از جنش غشاء نیمه تراوا استفاده می کند و بهع نام قلب دستگاه معروف می باشد.این فیلتر با فشاری که بوستر پمپ ایجاد می کند آب را از لایه هایی با دقت 0001/0 میکرون عبور می دهد و آب مقطر خروجی آن است.

قبل از این فیلتر که مرحله 4 است سه پیش تصفیه و دو مرحله بعد از آن وجود دارد .اولین مرحله فیلتر الیافی است که مانع عبور ذرات درشت و رسوبات می شود مرحله دوم و سوم کربن پودری و کربن بلاک می باشد که تمام آلاینده های آلی و شیمیایی و همچنین طعم و بو و مزه را حذف می کنند.بعد از مرحله ی ممبران یک فیلتر به نام پست کربن برای حذف تلخی آب تعبیه شده است.

تا اینجا مراحل تایید شده سازمان بهداشت می باشد اما گفتیم که به طور معمول از 6 استپ استفاده می شود علت چست ؟فیلتر مینرال که فیلتر مرحله آخر است (در شرایط خاص امکان ارتقا مراحل وجود دارد) برای افزودن مواد معدنی و املاح مورد نظر بدن به آب می باشد که بعضی از منتقدان معتقد هستند که آب تمام مواد معدنی خود را در مرحله 4 از دست می دهد و به مینرال برای تبدیل به آب آشامیدنی نیاز دارد.

چرا یک دستگاه تصفیه آب چندین مرحله دارد ؟

چرا یک دستگاه تصفیه آب چندین مرحله دارد ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در صنعت آب و فاضلاب مفتخر به ارائه و توزیع انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی برای شما مشتریان گرامی است . شما عزیزان می توانید با شماره های تماس با ما در ارتباط باشیدو از کارشناسان CCRA مشاوره بگیرید. همچنین می توانید به صورت آنلاین از سایت www.shopccra.com  خرید اینترنتی انجام دهید.

مطالب مرتبط