نحوه ی تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

نحوه ی تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

در دستگاه های تصفیه آب خانگی مراحل فیلتراسیون تقریبا تا مرحله  پنجم کامل می شود و آب بدست آمده تقریبا عاری از هرگونه آلاینده و میکروارگانیزم می شود. در مراحل بعدی آب بدست آمده نیاز به یک سری املاح مفید دارد که وجود آن ها در بدن لازم و ضروری می باشد. مثل یون های سدیم، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و غیره. این مواد معدنی مفید در مرحله ششم توسط فیلتر مینرال یا فیلتر مواد معدنی به آب تصفیه شده اضافه می شود و آب با گذر از این فیلتر، مواد معدنی را در خود حل می کند و یا به مراحل بعدی و یا به شیر برداشت می رود.

طول عمر فیلترهای مینرال معمولا تا یک سال بوده که بهتر است بعد از یک سال تعویض شوند تا کارآیی خود را از دست ندهند. چون در غیر این صورت بعد از گذشت مدت زمانی مواد داخلی آن ها فاسد شده و آب را دچار آلودگی های میکروبی می کنند. البته از آنجا که آب تصفیه شده در دستگاه و سیستم وجود دارد خرابی و بوی نامطبوع گرفتن آب زیاد اتفاق نمی افتد اما رعایت کردن زمان تعویض فیلتر و موارد بهداشتی بسیار اهمیت دارد و در صورت رعایت این نکات مشکلی به وجود نخواهد آمد.

نحوه تعویض فیلتر مینرال :

  • ابتدا شیر آب ورودی و شیر مخزن را ببندید و دستگاه را نیز از برق بکشید.
  • سپس شیر برداشت را باز کنید و در صورت قطع بودن جریان آب اتصالات فیلتر را باز کرده و آن را از دستگاه جدا کنید.
  • اتصالات مربوط به فیلتر مینرال را باز کرده و به فیلتر مینرال جدید وصل کنید و سپس با استفاده از نوار تفلون اتصالات را به دو سر فیلتر جدید ببندید.
  • پس از نصب اتصالات به فیلتر، فیلتر را بر محل قبلی خود با توجه به رعایت ورودی و خروجی صحیح نصب کنید.
  • سپس دستگاه را به برق متصل کرده و شیرها را باز کنید و اجازه دهید آب یک دور از فیلتر جدید عبور کند.

فیلتر مینرال چون این لاین می باشد و بدون هوزینگ است باید کل فیلتر را از دستگاه جدا کرده و دور انداخت و یک فیلتر جدید جایگزین کرد. معمولا این فیلتر زرد رنگ است و بر روی شاسی دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد.

نحوه ی تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

نحوه ی تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط