فیلترهای خود شوینده در صنعت آب و فاضلاب

فیلترهای خود شوینده در صنعت آب و فاضلاب

یکی از عملیات و فرآیندهای تصفیه آب که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند فیلترهای خود شوینده می باشند. فیلترهای خودشوینده در دو نوع دستی و یا اتوماتیک وجود دارند که با چرخش 360 درجه به لوله های افقی و یا عمودی شیر خروجی هوزینگ متصل می شوند.

در صنعت تصفیه آب و فاضلاب بیشتر از فیلترهای خود شوینده تمام اتوماتیک استفاده می شود مخصوصا در فیلترهای شنی.

همان گونه که از نامشان پیدا است دارای ویژگی خود شویندگی می باشند. حالت خود شویندگی در فیلترها سرعت عمل آن را در زمان کارکرد فیلتر به صورت گسترده ای بالا می برد. به طور معمول علاوه بر صنعت تصفیه آب از فیلترهای خود شوینده در صنایعی چون گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد که مصرف آب و همچنین زمان در آن ها اهمیت دارد استفاده می شود.

در فیلترهای خودشوینده آب با فشار سه الی چهار بار به وسیله پمپ به درون صافی هدایت و پس از آن وارد فیلتر می شود. سپس فرآیند تصفیه تا جایی ادامه پیدا می کند که فشار در دو سر فیلتر معین و مشخص گردد. هنگامی که فشار و راندمان سیستم کاهش پیدا کند دستگاه به صورت تمام اتوماتیک وارد عملیات بک واش و شستشو فیلتر می شود. عملیات احیاء فیلترها یکی از مهم ترین فرآیندها در جهت بهبود کارکرد فیلتر شنی می باشد. به همین دلیل انجام صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

توانایی های فیلتر شنی خود شوینده

فیلتر شنی هایی که قابلیت خود شویندگی دارند در مقایسه با سایر فیلتر شنی های دیگر معمولا دارای مزایای فراوانی می باشند و از جمله آن ها می توان به مواردی چون کاهش بسیار قابل توجه ای از انرژی، کاهش هدر رفت آب، تمام اتوماتیک بودن دستگاه، عدم نیاز به اپراتور ثابت و همچنین افت فشار کمتر اشاره کرد. همچنین فیلترهای شنی خود شوینده در تامین دبی خطوط لوله حتی در هنگام پس شویی از توان و راندمان بالایی برخوردار هستند. علاوه بر اینها فیلترهای شنی خود شوینده در مقایسه با سایر فیلتر شنی ها از عملیات های عمرانی در هنگام نصب و راه اندازی بی نیاز می باشد.

فیلترهای خود شوینده در صنعت آب و فاضلاب

فیلترهای خود شوینده در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط