عوامل تاثیر گذار در تعویض فیلتر کربن اکتیو گرانول در دستگاه تصفیه آب

عوامل تاثیر گذار در تعویض فیلتر کربن اکتیو گرانول در دستگاه تصفیه آب

فیلتر کربن اکتیو گرانول جزء فیلترهای مهم و ضروری در سیستم تصفیه آب می باشد. زیرا این فیلتر در تصفیه و کیفیت آب خروجی از سیستم بسیار تاثیر می گذارد. فیلتر کربن پودری معمولا در دومین مرحله از سیستم و پس از فیلتر الیافی قرار می گیرد. فیلتر کربن اکتیو گرانول نوعی فیلتر پیش تصفیه به حساب می آید و آب را برای ورود به فیلتر ممبران فراهم می کند.

زمان تعویض این فیلتر مانند سایر فیلترها به عوامل مختلفی بستگی دارد و عوامل مختلفی در زمان تعویض این فیلتر تاثیر گذار هستند. پس نمی توان زمان دقیقی را برای تعویض این فیلتر تعیین نمود.

عوامل موثر در زمان تعویض فیلتر کربن اکتیو گرانول

  • میزان آلاینده های شیمیایی موجود در آب :

یکی از تاثیر گذارترین عوامل در زمان تعویض فیلتر کربن پودری میزان آلاینده های شیمیایی موجود در آب می باشد. به گونه ای که هر چه میزان آلاینده های شیمیایی درون آب بیشتر باشد، ظرفیت فیلتر کربن زودتر اشباع می شود و خاصیت جذب خود را از دست می دهد.

  • میزان مصرف آب :

هر فیلتر کربن اکتیو گرانول ظرفیت مشخصی را برای تصفیه آب دارد. بعد از اتمام ظرفیت حجم تصفیه آب، فیلتر کارایی خود را از دست می دهد و آلاینده ها از کنار روزنه های کربن عبور کرده و جذب نمی شوند.

  • کیفیت فیلتر الیافی :

اگر فیلتر الیافی در اولین مرحله با دقت 1 و 5 میکرون قادر به حذف آلاینده ها باشد و همچنین به موقع تعویض شود، فیلتر کربن پودری می تواند طول عمر خوبی را داشته باشد.

  • کیفیت فیلتر کربن اکتیو گرانول :

هر چقدر ذرات کربن موجود در فیلتر، بیشتر فعال شده باشند از قدرت جذب بالاتری برخوردار می شوند. یکی دیگر از موارد مهم در کیفیت کربن، نوع مواد ساخته شده در آن می باشد. اگر کربن پودری موجود در فیلتر ساخته شده از مواد گیاهی باشد از کیفیت بسیار بالاتری برخودار است اما اگر از مواد بی کیفیت ساخته شده باشد به سرعت ظرفیت آن تکمیل شده و قدرت جذب آلاینده ها را از دست می دهد.

عوامل تاثیر گذار در تعویض فیلتر کربن اکتیو گرانول در دستگاه تصفیه آب

عوامل تاثیر گذار در تعویض فیلتر کربن اکتیو گرانول در دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط