عوارض ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران

عوارض ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران

با توجه به اینکه فیلتر ممبران اصلی ترین فیلتر در تصفیه آب به روش اسمز معکوس به حساب می آید پس عدم تعویض به موقع آن نیز تاثیرات مخرب فراوانی را بر سیستم خواهد گذاشت. نکته قابل توجه این است که حتی بهترین فیلترهای ممبران که در ایده آل ترین شرایط قرار دارند قادر به حذف 100%  آلاینده ها نمی باشند و در صورت استفاده از فیلتر ممبران بی کیفیت، دقت حذف ناخالصی ها بسیار پایین تر از حد مجاز می باشد و به سرعت کارایی خود را از دست می دهند.

یکی دیگر از مسائل مهم در کیفیت آب خروجی دستگاه تعویض به موقع فیلتر ممبران می باشد. در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران سختی آب بالاتر رفته و اگر آب خروجی از این فیلتر دارای TDS و یا سختی بالاتر از 130 ppm قرار بگیرد سبب آسیب رساندن به سایر فیلترها و سیستم تصفیه آب می شود.

اول اینکه رسوباتی که فیلتر ممبران قادر به حذف آن ها نبوده گذر کرده و وارد مخزن ذخیره می شود. وجود رسوبات در آب سبب می شود لایه ای از آهک داخل مخزن تشکیل شود. با توجه به اینکه مخازن معمولا پلمپ می باشند و قابلیت شستشو ندارند، قابلیت خود را از دست می دهند و نیاز به تعویض مخزن پیدا می شود. در این صورت حتی اگر فیلتر ممبران را تعویض کنید رسوبات درون مخزن هنوز هم وجود دارند و با آب تصفیه شده ترکیب می شوند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران می باشد باکتری ها و میکروارگانیسم هایی هستند که در اطراف فیلتر ممبران تجمع پیدا می کنند. این باکتری ها و ویروس ها با آب ورودی از فیلتر ممبران ترکیب می شوند و در نهایت وارد مخزن شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد ذکر شده تنها بخشی از آسیب هایی می باشد که در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران به وجود می آیند. مصرف کنندگان با بررسی این موضوع باید نسبت به تعویض به موقع فیلتر ممبران اقدام لازم را به عمل بیاورند.

عوارض ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران

عوارض ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط