زمان تعویض فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد ؟

زمان تعویض فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد ؟

فیلتر ممبران اصلی ترین مرحله تصفیه را در سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس انجام می دهد. فیلتر ممبران با دقت بسیار بالایی آب ورودی را تصفیه می کند و دارای راندمان کاری بالایی است. اما سرویس و نگه داری آن نقش بسزایی در عملکرد صحیح آن می گذارد. زمان تعویض این فیلتر بسته به عوامل مختلفی متغیر است. در ادامه به بررسی عوامل مختلف در تعویض فیلتر ممبران می پردازیم.

  • سختی آب :

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلتر ممبران سختی آب ورودی به فیلتر می باشد. سختی آب یا TDS به میزان املاح موجود در آب می گویند. در حالت کلی هرچه سختی آب بیشتر باشد طول عمر فیلتر ممبران کم تر خواهد شد. فیلتر ممبران در سیستم های تصفیه آب خانگی قابلیت تصفیه آب با سختی 1000 ppm را دارند.

  • میزان مصرف آب :

با توجه به هر شرایطی فیلتر ممبران با گذشت زمان و کارکرد خود فرسوده می شود. استفاده طولانی مدت از فیلتر ممبران سبب تجمع رسوبات در آن می شود. هر چقدر که فیلتر ممبران حجم بیشتری از آب را تصفیه کنند رسوبات تشکیل شده بر لایه های آن بیشتر خواهند شد و در نتیجه طول عمر فیلتر کاهش پیدا می کند.

  • کیفیت فیلترهای پیش تصفیه

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار بر طول عمر فیلتر ممبران، کیفیت و دقت و تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه است. به صورتی که اگر فیلتر الیافی نتواند ذرات معلق موجود در آب را به خوبی جذب کند و یا اگر فیلتر کربن پودری توان حذف ماده شیمیایی مانند کلر را نداشته باشد این مواد از فیلترهای پیش تصفیه عبور کرده و فیلتر ممبران را به سرعت خراب می کنند.

  • کیفیت پمپ تصفیه آب :

پمپ در سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس وظیفه دارد تا فشار مناسب فیلتر ممبران را فراهم کند. اگر فشار مورد نیاز فیلتر ممبران به درستی فراهم نشود علاوه بر اینکه راندمان سیستم پایین می آید بلکه سرعت رسوب گذاری در فیلتر ممبران نیز بیشتر می شود.

زمان تعویض فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد ؟

زمان تعویض فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط