روش های فیلتراسیون تصفیه آب

روش های فیلتراسیون تصفیه آب

در این مطلب به توضیح انواع و روش های فیلتراسیون تصفیه آب پرداخته ایم.

فیلتر کربن فعال :

این ها به عنوان فیلترهای کربن یا پیش فیلترها شناخته می شوند و عموما وظیفه از بین بردن ذرات بزرگتر مانند رسوب و لجن از آب را دارد. آنها با جذب این ذرات کار می کنند بنابراین آبی پاک در اختیار قرار می دهد.

این فیلتر کربن فعال این اطمینان را می دهد که آب خروجی به میزان کمتری از بوی نامطبوع برخوردار است و مزه و طعم بسیار بهتری دارد زیرا مقدار کلر و سایر آلاینده ها را کاهش می دهد. در دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر مرحله دو ، سه و پنج از کربن فعال تهیه شده اند.

اسمز معکوس :

این نوع فیلترها عمدتا از محبوبیت بالایی برخوردار هستند زیرا توانایی حذف انواع آلاینده هایی را دارند که برای سلامتی انسان خطرناک است . آب تصفیه شده به وسیله ی این فیلتر روشن و بدون بو است. فیلتر آب RO از یک غشای نیمه نفوذ پذیر تشکیل شده است. اصطلاح اسمز معکوس به معنای فشار برای مجبور کردن عبور آب از غشاء است بنابراین تمام آلودگی ها و ذرات تا 0.001 میکرون جذب غشاء می شود. در دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر مرحله چهار به نام ممبران با اسمز معکوس کار می کند.

قلیایی / یونیزه کننده آب :

این فیلترها از فرآیندی به نام الکترولیز استفاده می کنند. این بدان معنا است که آب از روی صفحات که از نظر الکتریکی شارژ شده اند منتقل می شود و به دو جریان جدا می شود. یکی قلیایی و دیگری اسیدی است. در نتیجه نه تنها آب نرم تر می شود بلکه خاصیت اسیدیته آب کم می شود که این برای پوست بسیار بهتر است. در دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر مرحله هفت، فیلتر قلیایی می باشد.

فیلترهای UV :

این نوع فیلترها یکی از جدیدترین فناوری های موجود در بازار است. هنگامی که از اشعه ماوراء بنفش برای تصفیه آب استفاده می شود، توانایی از بین بردن باکتری های مختلفی را دارد که برای سلامتی مضر می باشد. این فیلتر روشی سازگار با محیط زیست برای تصفیه آب می باشد زیرا نیازی به مواد شیمیایی یا گرمای اضافی برای موثر بودن ندارد.

در دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر مرحله 8 ، فیلتر UV می باشد.

فیلترهای مادون قرمز (Infrared filter) :

مانند فیلترهای قلیایی، از این فناوری برای کمک به نرم کردن آب استفاده می شود بنابراین اگر در یک منطقه آب با سختی بالا باشد می توان از فناوری مادون قرمز استفاده کرد. تقریبا مانند فیلترهای قلیایی، مادون قرمز از گرما و نور برای شارژ منفی آب استفاده می کند و آن را نرم تر می کند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی و عرضه انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی  و نیمه صنعتی می باشد.

شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از مزایای خرید استفاده نمایید.

تلفن : 65522963 – 65522923 – 021 همراه : 09122972091

مطالب مرتبط