انواع مختلف نرم کننده های آب

انواع مختلف نرم کننده های آب

نرم کننده های آب از روش هایی استفاده می کنند که منیزیم و کلسیم موجود در آب را کاهش می دهند. نرم کننده های آب دیگری نیز وجو دارد که باعث کاهش آهن و منگنز در آب می شود. این مواد معدنی در آب باعث سختی آن می شوند که به دلایل مختلف برای اکثر افراد نامطلوب است. اگرچه آب سخت برای سلامتی فرد مضرر نیست اما هنگام تمیز کردن سطوح مشکلاتی را بوجود می آورد.

آب سخت حاوی یونهای فلزی هستند که با استفاده از صابون ها واکنش نشان می دهد و از ایجاد کف بیشتر آنها جلوگیری می کند. منیزیم و کلسیم به طور یکسان در مناطقی که از آب سخت برای مدت طولانی استفاده می شود، رسوب می کنند. همچنین این رسوبات می توانند روی قطعاتی که از فلز ساخته شده اند مانند لوله ها، شیرهای سینک، سردوش حمام، قطعات و لوله های دستگاه های صنعتی و غیره جمع شوند و عملکرد دستگاه را کاهش دهند. حتی در موارد شدید می تواند باعث از بین رفتن تجهیزات شود زیرا به عنوان عایق حرارتی عمل می کند ( احتمالا می تواند ابزارهای فلزی را بیش از حد گرم کند)

برخی از رایج ترین اشکال نرم کننده آب مورد استفاده ، دستگاه هایی هستند که از رزین های تبادل یونی ساخته می شوند. نرم کننده های آب بسته به نمکی که استفاده می کنند در 3 نوع اصلی وجود دارد : هیدروژن، سدیم و پتاسیم

مخازن این نوع دستگاه سختی گیر از بستر رزینی تشکیل شده اند که از طریق آن، آب نرم می شود. از آنجا که رزین بار منفی دارد با بار مثبت که در آب سخت یافت می شود، به یون های فلزی متصل می شود. هیدروژن، سدیم یک ارزشی و پتاسیم در رزین استفاده می شود که با عناصر دو بخشی مانند کلسیم و منیزیم تبادل می شوند. این بدان معنی است که وقی کلسیم و منیزیم از آب خارج می شوند، هیدروژن، سدیم یا پتاسیم جایگزین آنها می شوند.

در طولانی مدت از این نوع نرم کننده های آب استفاده می شود، زیرا مولکول های هیدروژن، سدیم یا پتاسیم را در جریان خود قرار می دهند. با این حال با اجازه دادن مقداری آب نمک از رزین می توان دوباره رزین را ترمیم کرد.

انواع مختلف محلول آب و نمک وجود دارد که بر اساس نوع رزین قابل استفاده هستند، مانند هیدروکلرید اسید برای تجدید کردن هیدروژن، سدیم کلرید برای تجدید سدیم و پتاسیم کلرید برای تازه تر کردن پتاسیم می باشد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی و عرضه انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی  و صنعتی می باشد.

شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از مزایای خرید استفاده نمایید.

تلفن : 65522963 – 65522923 – 021 همراه : 09122972091

مطالب مرتبط