انواع فیلتر کربن اکتیو گرانول صنعتی

انواع فیلتر کربن اکتیو گرانول صنعتی

فیلتر کربن اکتیو گرانول صنعتی (کربن فعال دانه ای (GAC)) یک گزینه اثبات شده برای از بین بردن برخی مواد شیمیایی به ویژه مواد شیمیایی آلی از آب است. از فیلترهای GAC همچنین می توان برای از بین بردن مواد شیمیایی که بو یا طعم نامطبوع به آب می دهند مانند سولفید هیدروژن یا کلر استفاده کرد.

اما سایر مواد شیمیایی مانند آهن و نیترات جذب کربن نمی شوند و از بین نمی روند و ممکن است نوع دیگری از فیلتر مانند فیلترهای RO و یا فیلتر شنی مورد نیاز باشد.

حال این فیلترهای کربن اکتیو گرانول صنعتی انواع مختلفی دارند که عبارتند از :

  • فیلترهای ورودی ساختمان :

یک فیلتر ورودی ساختمان در نقطه ای از لوله کشی آبرسانی منازل نصب می شود که منجربه تصفیه آب خواهد شد. مزیتی که این نوع فیلتر دارد باعث می شود که هر شیر آبی که در منزل وجود دارد آب تصفیه شده خارج می کند. فیلتر کربنی ورودی ساختمان باعث جذب مواد شیمیایی را قبل از مصرف آب (آشامیدن، استحمام و یا شستشو) از بین می برد.

فیلترهای کربنی ورودی ساختمان معمولا به شکل استوانه هستند و به صورت جفت نصب می شوند. معمولا فیلترهای ورودی ساختمان در حدود 4 فوت قد و 15 اینچ قطر دارند ولی باز بر اساس مصرف آب می تواند بزرگ تر و یا کوچک تر شود. حتی در برخی شرایط تعداد بیشتری از این استوانه ها را می توان کنار هم قرار داد. دو فیلتر متصل شده به یکدیگر این اطمینان را حاصل می کنند که هر ماده شیمیایی که از فیلتر اول عبور کند توسط فیلتر دوم به دام می افتد. اکثر سیستم ها همچنین دارای سوئیچ بای پس هستند که به جریان آب اجازه عبور می دهد تا در صورت لزوم برای کلر زنی یا فعالیت لوله کشی خاصی ازسیستم عبور کند.

از این نوع فیلترها در ابعاد بزرگ تر می توان در مصارف صنعتی استفاده کرد.

  • فیلترهای نقطه استفاده (Point of Use) :

فیلترهای نقطه استفاده (POU) که همان فیلتر پیش تصفیه خانگی است در زیر سینک ظرفشویی و یا قسمتی که نیاز به تصفیه دارد نصب می شودو البته این فیلترها به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید درون دستگاه تصفیه آب و یا شاسی های تکی قرار گیرند. فیلترهای نقطه استفاده در انواع مختلفی ساخته شده اند که عبارتند از فیلترهای کربن اکتیو گرانول، فیلترهای کربن بلاک و فیلترهای پست کربن.

انواع فیلتر کربن اکتیو گرانول صنعتی

انواع فیلتر کربن اکتیو گرانول صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • چه نوع فیلتر کربن بهتر است اکتیو گرانول یا

مطالب مرتبط