انواع فیلترهای تصفیه آب صنعتی

فیلترهای فشار (Pressure filters) :

فیلترهای فشار معمولا با فشار خوراک 2 تا 5 بار عمل می کنند و معمولا در برنامه های اوقات فراغت مورد استفاده قرار می گیرند. آب تغذیه وارد فیلتر شده (تحت فشار) و از بستر شن سیلیس عبور می کند. بیشتر ذرات مواد جامد در بالای بستر فیلتر جذب می شوند، این نوع فیلتر قادر به جذب ذرات بسیار کوچک است. ساختن ذرات جامدات باعث افزایش افت فشار در بستر برای سرعت جریان معین می شود. هنگامی که افت فشار یا سرعت جریان غیر قابل قبول باشد، بستر مجددا باید شسته شود تا ذرات جمع شده را از بین ببرد. در فرآیند شستشوی برگشتی مقادیر کمی ماسه از بین می رود و ممکن است نیاز باشد تا بستر به صورت دوره ای از سیلیس پر شود.

فیلترهای گرانشی سریع (Rapid gravity filters) :

فیلترهای گرانشی سریع (RGF) اغلب برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند که معمولا در دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شود.

RGF به زمین های کمتری نسبت به فیلترهای شنی احتیاج دارد و از ماسه سیلیس و سایر رسانه های گرانول برای حذف ذرات و ناخالصی ها، به طور معمول با افزودن یک فلوکولنت استفاده می کند. فیلترهای گرانشی سریع باید مرتبا تمیز شوند ( اغلب چندین بار در روز ) تا سرعت جریان با استفاده از شستشوی پشتیبان حفظ شود. در حین شستشوی برگشتی، بستر با آب و هوای فشرده شده مایع می شود. باید مراقب باشید که در طی این فرآیند مواد تصفیه شده، شسته نشود.

RGF معمولا بخشی از سیستم های تصفیه آب چند مرحله ای است و توسط دستگاه های بزرگ آب مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم ها سرعت بالایی را ارائه می دهند اما کارایی و نگهداری آنها پیچیده و گران است.

فیلترهای شنی آرام (slow sand filter) :

فیلترهای شنی آرام برای تصفیه آب خام برای تولید یک محصول قابل استفاده می باشد. آنها به طور معمول 1 تا 2 متر عمق دارند، اندازه آنها با توجه به میزان جریان مورد نظر از فیلتر تعیین می شود. به دلیل پایین بودن سرعت فیلتراسیون، فیلترهای شنی آرام نیاز به وسعت گسترده زمین دارند. در نتیجه بسیاری از شهرها به دلیل افزایش تقاضا برای آب آشامیدنی و محدودیت زمین اکنون از فیلترهای  slow Sand به فیلترهای گرانشی سریع تبدیل شده اند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی ccra)با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب صنعتی و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم، آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط