اصول کار انواع فیلتر شنی

اصول کار انواع فیلتر شنی

اصول کار انواع فیلتر شنی

فیلتر شنی در صنعت تصفیه آب نقشی بسیار مهم دارد. در واقع از فیلتر شنی در اولین مرحله تصفیه آب جهت حذف ذرات معلق فیزیکی موجود در آب استفاده می کنند. ذرات سیلیس موجود در فیلتر شنی قادر هستند ذرات معلق موجود در آب را تا 50 میکرون از بین ببرند. فیلتر شنی های تحت فشار از رایج ترین فیلتر شنی های مورد استفاده هستند و با ایجاد سرعت مناسب آب جهت فیلتراسیون، تصفیه ی با دقتی را انجام می دهند.

اصول تصفیه در فیلتر شنی ها در دو نوع تند و کند قرار می گیرد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

اساس کار فیلتر شنی کند

فیلتر و تصفیه آب به روش فیلتر شنی کند روشی است که طی آن به فضایی زیاد با تجهیزات کمی نیاز می باشد. آب ورودی به این دستگاه از میان ذرات سیلیس موجود در مخزن فیلتر شنی عبور کرده و با گذر از این فیلتر تا حدود زیادی از نظر فیزیکی و بیولوژیکی تصفیه می شود.

اساس کار فیلتر شنی تند

در فیلر شنی تند بر خلاف فیلتر شنی کند آب با عبور از بین ذرات تنها از نظر فیزیکی فیلتر می شود و از نظر بیولوژیکی و شیمیایی هیچ گونه تغییری در آب ایجاد نمی شود. معمولا در تصفیه خانه های آب از فیلتر شنی تند جهت فیلتراسیون آب آشامیدنی استفاده نمی شود.

فیلتر شنی تند نسبت به فیلتر شنی کند به فضا و محیط کمتری نیاز دارد و در فیلتر شنی تند سرعت تصفیه بسیار بالاتر از فیلتر شنی کند است. همچنین هزینه و نگه داری فیلتر شنی تند از فیلتر شنی کند بالاتر می باشد.

به صورت کلی طراحی فیلترهای شنی باید به گونه ای باشد که آب با سرعت جریان 10 gpm کار کند تا بتواند طی عبور از ذرات سیلیس آلاینده های موجود در خود را از دست بدهد.

اصول کار انواع فیلتر شنی
اصول کار انواع فیلتر شنی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱